اخبـار اوکـراین

Украинские новости

وزارت بهداشت اوکراین : تا آخر سال ۲۰۲۰ قرنطینه کامل و سخت نخواهیم نداشت . 
 ماکسیم استپانوف ، رئیس وزارت بهداشت ، گفت که بعید میدانم اقدامات سختی تا پایان دسامبر انجام شود.


ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین اعلام کرد که اگر کافه‌نشینی اخیرش شکستن قرنطینه تلقی شود او آماده است که برای این کار جریمه بپردازد.
وی در پاسخ به خبرنگار یک روزنامهٔ محلی گفت: «دعوتم کرده بودند، من هم وارد کافه شدم و آنجا همه‌چیز از پیش چک شده بود. اگر قانونی را شکسته‌ام حاضرم برای آن جریمه بشوم.»
روز سوم ژوئن عکسی از آقای زلنسکی روی تلگرام دولت منتشر شد که در آن، وی در فاصلهٔ نزدیکی از همراهانش، از جمله سردفتر و معاون اول خود و همچنین فرماندار و شهردار خِملِنیتسکی حین نوشیدن قهوه دیده می‌شود.​​​​​​​

مذاکره برای همکاری های بین استانی ميان ايران و اوکراین
سرگئی بوردیلیاک سفیر اوکراین در ایران با غلامحسین شافعی رئیس اتاق ایران در محل اتاق مشهد دیدار کرد. برنامه ریزی برای سفر هیات اوکراینی به ایران و همچنین مذاکره بر سر همکاری های منطقه ای میان دو کشور از مهم ترین مسائل مطرح شده در این دیدار بود. به گزارش پایگاه خبری اتاق ایران، شافعی در این دیدار، با اشاره به ظرفیت های موجود برای توسعه تعاملات اقتصادی میان بخش خصوصی و اتاق های بازرگانی دو کشور، بر بهره گیری از پتانسیل های مشترک در شکل دهی به حلقه روابط اقتصادی ایران و اوکراین تاکید کرد.


اتحاديه اروپا از دولت جديد اوكراين حمايت مي كند
رئیس شورای اروپا در صفحه توئیتر خود در خصوص انتخابات ریاست جمهوری اوکراین نوشت که اتحادیه اروپا از دولت جدید این کشور حمایت می کند. به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از مهر، «دونالد تاسک» رئیس شورای اروپا در صفحه توئیتر خود با اشاره به اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری اوکراین نوشت: انتخابات ریاست جمهوری اوکراین در فضایی آزاد و توأم با دموکراسی برگزار شد. تاسک در ادامه مطلب خود آورده است: اتحادیه اروپا با احترام به آرای مردمی در اوکراین از دولت جدید این کشور حمایت می کند.