تحصیل در کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

شرایط پذیرش از دانشگاه های کانادا​​​​​​​

برخی از افراد ممکن است از بین انواع روش های مهاجرت به کانادا، تحصیل را ساده ترین راه بدانند. تحصیل در کانادا در مقاطع مدارس، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری امکان پذیر است. تحصیل در مدارس کانادا به صورت شبانه روزی است و از 15,000 تا 50,000 دلار کانادا در سال هزینه در بر خواهد داشت. از جمله مدارس بین المللی کانادا می توان به بادول، پتیسن، کالج بریمار و کالج تامسون ریور اشاره نمود. کشور کانادا یکی از برترین مراکز علم و دانش دنیا می باشد که هر ساله بالغ بر 130 تا 150 هزار نفر دانشگاه های این کشور را برای ادامه تحصیل انتخاب می کنند. سطح علمی بالای دانشگاه ها، هزینه های معقول و امکان گرفتن اقامت دائم کشور کانادا، مهاجرت تحصیلی به کانادا را یکی از پر متقاضی ترین راه های مهاجرت به این کشور قرار داده است. در ابتدا شما باید رشته مورد نظر خود برای تحصیل را انتخاب کنید و پس از آن به انتخاب دانشگاه و یا شهر مورد نظر خود بپردازید.

برای دریافت پذیرش در دانشگاه های کانادا شما باید با توجه به الزامات مقطع تحصیلی خود مدرک زبان انگلیسیTOEFL یا IELTS به دانشگاه ارائه کنید. پس از بررسی شرایط اولیه شما دانشگاه یک نامه پذیرش تحصیلی صادر می کند که در آن به هزینه های تحصیل شما نیز اشاره می شود.
هزینه های تحصیل در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد بسته به دانشگاه، رشته مورد نظر و مقطع تحصیلی می تواند متفاوت باشد. هزینه تحصیل در کانادا به طور متوسط سالیانه حدود 15 تا 20 هزار دلار کانادا می باشد که در برخی از دانشگاه ها حتی امکان افزایش این مبلغ نیز وجود خواهد داشت. شما با ویزای تحصیلی کانادا می توانید برای اعضای خانواده خود نیز ویزای همراه بگیرید.
جهت اخذ پذیرش از دانشگاه های کانادا در مقطع دکتری در کانادا نیاز به داشتن سوپروایزر یا استاد راهنما می باشد. استاد راهنما به دانشجویی که دارای رزومه علمی قوی، نمره زبان بالا، مقالات علمی بین المللی و سن مناسب به همراه انگیزه کافی است پذیرش دکتری در دانشگاه محل خدمتشان اعطا می نماید.

بهترین دانشگاه های کانادا​​​​​​​

همان طور که اشاره شد سیستم آموزشی کشور کانادا بسیار قوی است و تعدادی از معتبرترین دانشگاه های جهان در کشور کانادا حضور دارند. از جلمه برترین دانشگاه های کانادا می توان به دانشگاه تورنتو، بریتیش کلمبیا، مک گیل و مک مستر اشاره کرد.

هزینه مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل​​​​​​​

هزینه مهاجرت تحصیلی به کانادا شامل هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور می باشد. هزینه های تحصیل در کانادا نیز، شهریه دانشگاه، بیمه، هزینه کتاب و لوازم التحریر می باشد. شهریه دانشگاه های کانادا با یکدیگر متفاوت می باشد و به طبع نوع رشته و مقطع تحصیلی شما نیز بر میزان این شهریه تاثیرگذار است اما به طور کلی می توان گفت شهریه سالیانه دانشگاه های کانادا در مقطع کارشناسی حدودا 20 الی 30 هزار دلار کانادا و این میزان برای مقطع دکتری و کارشناسی ارشد به حدود 17 الی 25 هزار دلار کانادا می رسد. هزینه سالیانه کتاب و لوازم التحریر نیز حدود 150 الی 400 دلار می باشد و هزینه بیمه دانشجویی نیز در سال حدود 500 الی هزار دلار می شود. در کنار هزینه تحصیل در کانادا می بایست به هزینه های زندگی در این کشور نیز توجه داشته باشید. هزینه زندگی به لایف استایل و سبک زندگی همچنین ایالت محل زندگی وابسته می باشد، به طور متوسط ماهیانه هزار الی 2 هزار دلار می باشد.

​میخواهید بیشتر بدانید؟

​​​فرم زیر را تکمیل کنید تا مشاوران ما در اولین فرصت با شما تماس گرفته و به سوالات شما پاسخ دهند

ثبت درخواست

پیغام شما با موفقیت ارسال شد.

موسسه مهاجرتی اودسا

ODESSA

02177916804 ​​​​​​​02177916735
​​​​​​​09126984393 09104787707​​​​​​​